GÜNCEL

OSS, Automechanika Istanbul’da Satış Sonrası Sektörünün Gündemini Belirliyor

oss_güncel_RizaSahin1

Haber Tarihi: 15.04.2019

Türkiye’nin hem nicelik hem de nitelik bakımından en büyük fuarı olan Automechanika Istanbul büyük bir hızla başladı. En büyüklerin yer aldığı fuarda Otomotiv Satış Sonrası Sektörü’nde kaliteli ve güvenilir hizmetin yaygınlaşması için çalışmalar yapan Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) başroldeydi. 4-7 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen uluslararası otomotiv endüstrisi fuarına 59 üyesi ile katılan OSS, bir kez daha sektörün sesi oldu.

Automechanika Istanbul Bayramı

Automechanika Istanbul’un açılışında konuşma yapan OSS Başkanı Rıza Şahin şunları söyledi: “OSS Derneği ve Automechanika markası arasındaki işbirliğimiz güçlenerek artıyor. Sadece yüksek üye katılımımızla değil, aynı zamanda Automechanika Istanbul’da düzenlediğimiz konferans ile de fuarın vazgeçilmezi haline geldik. Hepimiz için büyük önem taşıyan bu fuarı sektörümüzün bayramı olarak nitelendiriyor ve herkesi bayramlaşmaya davet ediyorum. Türk ve Avrupa endüstrilerini bir araya getiren Automechanika Istanbul, Türkiye için olduğu kadar çevre ülkeler için de önemli bir buluşma platformudur. Derneğimiz, bu yıl 59 üyesi ile katılım sağladı ve fuarın yerli katılımının %20’sine yakınını oluşturdu.”

OSS Başkanı Rıza Şahin: 2020 hedefimiz 6,5 milyar Dolar

“Otomotiv Satış Sonrası sektörü diğer birçok sektör gibi ülkemizin ve dünyanın hızla değişen ekonomik koşullarından ve teknolojik trendlerinden oldukça etkileniyor. Tabi ki sektörün hareketlenmesinde Automechanika Istanbul da başrol oyuncularından biridir ve fuar sonrası canlılığın artacağına inanıyoruz. Özellikle 2020’de gerçekleşmesi beklenen 6,5 Milyar dolar Pazar büyüklüğüne erişmek için bir an önce silkinerek durgunluğu geride bırakmamız gerekiyor.”

Şahin: Karar verici mercileri göreve davet ediyoruz

Türkiye’deki hedeflerinin ardından konuşmasına Avrupa’nın gündemi ile devam eden OSS Başkanı Rıza Şahin şunları söyledi; “Avrupa’nın gündeminde FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) tarafından yayınlanan rapor var. Bu rapora göre araç üreticilerinin arka plan veri erişim modelleri, Avrupa’da 2030 yılına kadar sürücülere ve otomotiv satış sonrasındaki firmalara toplam 65 milyar Euro gibi büyük bir maliyet yükü oluşturacak. Avrupa'daki bağımsız otomotiv satış sonrası operatörleri için 33 milyar Euroluk zarara, sürücüler için ise 32 milyar Euro ek maliyete neden olacak. Bu durumlar ülkemizde yaşanmadan önce tüm karar verici mercileri bu önemli konuyu gündemlerine dahil etmeye davet ediyoruz. “

Bu sene 13.’sü gerçekleştirilen Automechanika Istanbul Fuarı’nın ana destekçilerinden olan OSS, her geçen yıl büyüyen ve gelişen Türkiye Otomotiv Satış Sonrası Pazarı ile ilgili etkin çalışmalarını ara vermeden devam ettirecek.

 


Tüm GÜNCEL haberleri için tıklayınız.
Top